Sigma Contour PU Primer

Cena: Na zapytanie

Pojemność: 1L

Kolor: Ponad 2000 kolorów

Emalia na bazie żywic poliuretanowo-alkidowych do gruntowania podłoży z drewna, drewnianych elementów konstrukcyjnych i materiałów drewnopochodnych oraz elementów metalowych uprzednio zagruntowanych antykorozyjnie. Wyrób przeznaczony jest do użytku zewnętrznego i wewnętrznego. Szczególnie polecana, jako warstwa odcinająca na drewno zawierające olejki i garbniki. Może być również stosowana do malowania lamperii na podłożach mineralnych w budynkach mieszkalnych i obiektach użyteczności publicznej.

Opis Produktu

Główne zalety
  • odporna na ścieranie i zadrapania
  • wysoki stopień krycia, również na brzegach
  • łatwa w aplikacji
  • optymalna rozlewność
  • regulująca wilgotność
  • bardzo dobra przyczepność
  • maksymalny okres przed nałożeniem następnej warstwy – 1 rok
Dane techniczne
Kolory Biały oraz kolory dostępne w komputerowym systemie kolorowania Color PRO.
Gęstość 23oC, [g/cm3] 1,3
Temperatura zapłonu [oC] 52
Następna warstwa w 23oC i wilgotności wzgl. pow. 50%, [h] 16
Zawartość części stałych vol. % 65
Zalecana grubość suchej warstwy [μm] na warstwę 40
Pyłosucha w 23oC i wilgotności wzgl. pow. 50% po ok. [h] 1,5
Sucha dotykowo w 23oC i wilgotności wzgl. pow. 50% po ok. [h] 3,5
Rekomendowana ilość warstw 1-2
Sposób nanoszenia pędzel, wałek lub natrysk
Wydajność do 17 m2/l przy jednej warstwie w zależności od chłonności i chropowatości podłoża

Przygotowanie podłoża
Z podłoża przeznaczonego do malowania należy usunąć wszelkie zabrudzenia i nierówności, podłoże odtłuścić i wysuszyć. Przy malowaniu powierzchni, które dotąd nie były malowane zalecane jest stosowanie farb podkładowych. Drewno surowe należy zaimpregnować stosując Sigmalife VS-X. Następnie zagruntować Sigma Contour PU Primer. Użycie podkładu zaleca się również na stare powłoki w celu zwiększenia przyczepności następnych warstw i izolacji garbników oraz olejków zawartych w drewnie (min. 2 warstwy). Przy renowacji wymalowań stare powłoki należy przeszlifować papierem ściernym a następnie odpylić i umyć. Powłoki złuszczone i spękane usuń a następnie przeszlifuj i odpyl. W przypadku szpachlowania starych powierzchni lamperii, a także w celu odcięcia intensywnych kolorów podłoża całość zagruntuj farbą Sigma Contour PU Primer. Powierzchnie metalowe należy wcześniej zagruntować podkładem antykorozyjnym np: Sigma Cekor R lub Sigmetal Zincolor 3w1.

Malowanie
Przed użyciem wyrób należy dokładnie wymieszać. W razie konieczności rozcieńczyć benzyną lakową. Zbyt duża ilość rozcieńczalnika może powodować zacieki i wydłużać czas schnięcia.

Pozostałe Produkty

Zapytaj o ten produkt