Farba Deweloperska

Cena: Na zapytanie

Pojemność: 15L

Kolor: Biały

Farba przeznaczona do malowania ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń w tym również garaży. Doskonała do różnego typu podłoży budowlanych, takich jak tynki cementowe, cementowo-wapienne, gipsowe, płyty gipsowo-kartonowe, beton, tynki wapienne. Optymalna do malowania zarówno surowych jak i wcześniej malowanych podłoży.  Może być stosowana w obiektach użyteczności publicznej, służby zdrowia jak również w budownictwie indywidualnym.

Opis Produktu

Główne zalety
  • maskuje optyczne niedoskonałości podłoża
  • umożliwia wykonanie poprawek gotową Gładzią Szpachlową
  • doskonała do płyt gipsowo-kartonowych
  • zoptymalizowana pod kątem aplikacji natryskiem
  • głęboki mat zapewnia (antyrefleksyjna)
  • wysoka trwałość bieli
  • 2 w 1 grunt i farba nawierzchniowa*
Dane techniczne
Lepkość Brookfield  20±2oC, min. [mPas] 8500 – 13000
Gęstość 20±0,5oC, [g/cm3] 1,480 – 1,520
Czas schnięcia powłoki w 23±2oC, [h] 2 h
Nanoszenie drugiej warstwy, [h] po 2 h
Zawartość części stałych, min. [%wag] 52,0 – 56,0
Odczyn pH 8 – 8,7
Zalecana grubość powłoki na mokro [μm] 80
Wygląd powłoki Głęboki mat
Największy rozmiar ziarna (granulacja) [μm] Drobna, do 100
Wydajność do 13 m2/l przy jednej warstwie w zależności od chłonności i chropowatości podłoża

 

Przygotowanie podłoża
Pozostałości po farbach klejowych dokładnie należy usunąć, a podłoże zmyć wodą. Powierzchnia przeznaczona do malowania powinna być czysta, sucha, odpylona, bez spękań, dobrze związana z podłożem. Powierzchnie pomalowane farbami emulsyjnymi odtłuść poprzez umycie wodą z dodatkiem środków myjących. Świeże tynki i podłoża silnie chłonące wodę (gładzie gipsowe, płyty gipsowo-kartonowe, podłoża nigdy niemalowane) należy zagruntować gruntem Akrylit 3000 Grunt Koncentrat marki Dekoral Professional. Do wyrównania chłonności i odcienia podłoża należy stosować Podkład Uniwersalny marki Dekoral Professional. Powierzchnie zagrzybione należy oczyścić, osuszyć i przemalować farbą izolującą plamy. Ślady korozji zbrojenia oczyścić i zagruntować farbą podkładową Emakol 3000 Podkład antykorozyjny marki Dekoral Professional.

Malowanie
Przed użyciem wyrób należy dokładnie wymieszać. W razie potrzeby rozcieńczyć wodą w ilości max. 5% obj. Zalecana ilość warstw 1-2. Drugą warstwę należy nakładać po wyschnięciu pierwszej. Po zakończeniu malowania narzędzia należy umyć wodą.

Dodatkowe informacje
Świeże tynki cementowo-wapienne maluj po 4 tygodniach od ich nałożenia. Pełne własności użytkowe powłoka uzyskuje po 4 tygodniach. Prace malarskie należy przeprowadzać w temperaturze powietrza i podłoża +5 do + 30°C i wilgotności powietrza poniżej 80%. Produkt wodorozcieńczalny, nieodporny na mróz. Przechowywać w temp. powyżej 0°C w chłodnym i suchym pomieszczeniu.

Pozostałe Produkty

Zapytaj o ten produkt