Emalia Akrylowa

Cena: Na zapytanie

Pojemność: 1L

Kolor: Ponad 2000 kolorów

Przeznaczona jest do dekoracyjnego malowania przedmiotów z drewna, drewnopochodnych, instalacji miedzianych wewnątrz pomieszczeń, elementów stalowych i żeliwnych zagruntowanych podkładami antykorozyjnymi, eksploatowanych wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń, a także tynków wewnętrznych (lamperii) i kaloryferów. Służy również do malowania linii i pól boisk sportowych, w systemie z lakierami parkietowymi Domalux Professional.

Opis Produktu

Główne zalety
  • szybkoschnąca
  • łatwa w aplikacji
  • odporna na warunki atmosferyczne
  • baza biała może być wyrobem gotowym
Dane techniczne
Lepkość w temperaturze 20±0,5oC wg Brookfielda 1000-2500
Gęstość 20±0,5oC, [g/cm3] 1,05-1,25
Zawartość substancji nielotnych (105oC/1g/1h), % m/m, co najmniej 38
Czas schnięcia powierzchniowego powłoki w temperaturze 23±2oC i wilgotności względnej powietrza 50±5%, [h] 0,5
Nanoszenie kolejnej warstwy po około 4 h
Stopień rozlewności, min 5
Krycie jakościowe*, max 3
Połysk powłoki (przy kącie 60oC), jednostek połysku, co najmniej 60
Wydajność do 14 m2/l (biały) przy jednej warstwie w zależności od chłonności i chropowatości podłoża

 

Przygotowanie podłoża
Z podłoża przeznaczonego do malowania należy usunąć wszelkie zabrudzenia i nierówności, podłoże odtłuścić i wysuszyć.
Przy malowaniu powierzchni, które dotąd nie były malowane zalecane jest stosowanie farb podkładowych. Na powierzchnie narażone na częste działanie wody należy zastosować podkład z farby Gruntomal 3000. Podłoże drewniane i drewnopochodne zaleca się zagruntować Drewnochronem Impregnatem bezbarwnym. Podłoże stalowe i żeliwne należy zagruntować Emakolem 3000 podkład. Świeże tynki i podłoża silnie chłonące wodę (gładzie gipsowe, płyty gipsowo-kartonowe, podłoża nigdy niemalowane) należy zagruntować gruntem Akrylit 3000 Grunt Koncentrat marki Dekoral Professional.
Do wyrównania chłonności i odcienia podłoża należy stosować Podkład Uniwersalny marki Dekoral Professional. Przy renowacji wymalowań stare powłoki należy przeszlifować papierem ściernym i usunąć pył.

Malowanie
Przed użyciem wyrób należy bardzo dokładnie wymieszać i w razie potrzeby rozcieńczyć wodą (max 2 % obj.). Dla kolorów trudno kryjących należy użyć wskazanego w systemie kolorowania podkładu. Nanoszenie kolejnej warstwy po 4 h.

Dodatkowe informacje
Emalia Akrylowa może być stosowana do malowania linii/pól/oznaczeń/logotypów w halach sportowych, salach gimnastycznych oraz obiektach użyteczności publicznej. Jest w pełni kompatybilna z lakierami marki Domalux Classic Silver połysk i Domalux Super Gold połysk.
Emalię Akrylową należy nanosić na całkowicie wyschniętą i odpyloną warstwę podkładu Domalux Capon Extra, przed rozpoczęciem nakładania lakieru nawierzchniowego. Uwaga! W przypadku kolorów o niestandardowej sile krycia należy wykonać próby aplikacyjne. Dodatkowe warstwy emalii mogą wydłużyć czas wysychania farby na podłożu z lakierem podkładowym. Minimalny czas wysychania farby na podłożu powinien wynosić min. 24 h.
W celu uzyskania większej ilości informacji na temat powyższej technologii prosimy o kontakt z Zespołem Serwisu i Aplikacji PPG Deco Polska sp. z o.o. Maluj w temperaturze powietrza i podłoża od +10 °C do +25 °C. Niska temperatura i wysoka wilgotność powietrza wydłużają czas schnięcia powłoki. Po zakończeniu prac malarskich narzędzia należy umyć wodą. Produkt przechowywać w chłodnym i suchym miejscu w temp. powyżej 0 °C.

Pozostałe Produkty

Zapytaj o ten produkt