Drewnochron Lakier Extra Hard

Cena: Na zapytanie

Pojemność: 1L, 5L

Kolor: Bezbarwny

Lakier przeznaczony jest do lakierowania drewnianych parkietów, podłóg, schodów, desek, mozaiki oraz innych powierzchni narażonych na wyjątkowo intensywne użytkowanie. Stosowany zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych jak i obiektach użyteczności publicznej. Lakier w wersji połysk może być stosowany do lakierowania podłóg w salach sportowych.

Opis Produktu

Dane techniczne:
  • Wydajność: do 5-10m2/l przy jednej warstwie
  • Zalecana ilość warstw: 2-3
Sposób stosowania:

Przygotowanie podłoża
Powierzchnie drewniane przeznaczone do lakierowania powinny być suche i czyste bez pozostałości np. past woskowych i środków nabłyszczających.
Stare powłoki lakierowe należy usunąć a powierzchnie dokładnie odpylić. W celu zabezpieczenia podłoża przed ciemnieniem, należy zagruntować je lakierem podkładowym wiążącym Drewnochron Capon Extra.
Intensywnie eksploatowane podłogi oraz powierzchnie z drewna egzotycznego* należy zagruntować lakierem Drewnochron EXTRA HARD połysk w postaci rozcieńczonej w stosunku 4:1 jako podkład nasycający (4 części lakieru na 1 część rozcieńczalnika do lakierów poliuretanowych).
Rozcieńczalnik należy dodawać bezpośrednio przed aplikacją. Przed nałożeniem lakierów (zwłaszcza lakieru podkładowego nasycającego) posadzka powinna być bardzo dokładnie wyszpachlowana w celu zabezpieczenia jej przed sklejaniem bocznym oraz pękaniem blokowym.
Tak przygotowane podłoże nadaje się do lakierowania.

*w celu sprawdzenia kompatybilności oraz efektu końcowego należy wykonać próbę.

Lakierowanie

Przed użyciem lakier należy wymieszać poprzez kilkakrotne silne wytrząsanie w zamkniętym opakowaniu.

W razie potrzeby dopuszcza się dodatek rozpuszczalnika w ilości max. 2% obj. Rozcieńczalnik należy dodawać bezpośrednio przed aplikacją.

Do lakierowania najkorzystniej stosować wałki malarskie ze sztucznym runem, odporne na działanie rozpuszczalników, np nylon, moher, velour.

Najlepsze efekty uzyskuje się stosując do lakierowania wałek typu nylon z runem o długości 10-12 mm. Pędzel służy do lakierowania niewielkich miejsc trudnodostępnych dla wałka (narożniki, listwy przypodłogowe).Nakładanie lakieru w grubej warstwie wpływa korzystnie na jego własności aplikacyjne, nie pogarszając przy tym parametrów uzyskanej powłoki.

W celu uzyskania powłoki finalnej o wysokiej estetyce oraz w przypadku przekroczenia 24 h od poprzedniego lakierowania należy wykonać matowienie przedostatniej warstwy siatką lub papierem ściernym 120-150 dla wersji półmat i 180-220 dla wersji w połysku.

W celu poprawy estetyki wymalowań, podczas aplikacji wyrobu zaleca się stosowanie do odpylania ściereczki antystatycznej oraz unikania przeciągów.

Informacje dodatkowe

Wybór systemu lakierowania powinien uwzględniać doświadczenie i wyposażenie wykonawcy oraz założony standard wykończenia.
Możliwe jest zastosowanie innych technologii aplikacji, w zależności od warunków eksploatacyjnych pomieszczeniaNajlepsze zabezpieczenie drewnianej podłogi przed zniszczeniem uzyskuje się przy aplikacji lakieru w ilości 300 ml/m2.

W przypadku stosowania lakieru w wersji półmatowej wszystkie warstwy za wyjątkiem finalnej zaleca się wykonać lakierem Drewnochron Extra Hard Połysk.

W celu oczyszczenia powierzchni przed ostatnią warstwą zaleca się nakładanie lakieru szpachlą parkieciarką. W celu uzupełnienia niewielkich ubytków można nakładać między warstwowo żel do lakierów poliuretanowych.

Warunki aplikacji

Temperatura powietrza w trakcie lakierowania i sezonowania powinna wynosić od +15°C do +25°C.

Wilgotność lakierowanego drewna powinna być nie większa niż 11%, względna wilgotność powietrza 45% do 65%.

Informacje dodatkowe

Drewnochron Extra Hard półmat nie może być stosowany w salach gimnastycznych.

W przypadku renowacji podłóg polakierowanych wcześniej lakierami wodorozcieńczalnymi należy dokładnie usunąć starą powłokę do surowego drewna oraz starannie wyszpachlować powierzchnię. Pozostałości lakieru wodorozcieńczalnego mogą zaburzać rozlewność Drewnochron Extra Hard

Naturalną tendencją lakierów półmatowych poliuretanowych jest wypływanie lub osadzanie się wosku na ściankach opakowania, co nie wpływa, na jakość i trwałość finalnej powłoki.

Końcowe utwardzanie

Polakierowana powierzchnia może być eksploatowana po upływie 7 dni, przy czym pełną wytrzymałość mechaniczną powłoka uzyskuje po 10 dniach.

Pozostałe Produkty

Zapytaj o ten produkt