BONDEX OLEJ POGODOODPORNY

Cena: Na zapytanie

Pojemność: 0,75 l , 2,5 l

Kolor: Przedstawione na zdjęciu

Olej przeznaczony do zabezpieczania tarasów drewnianych oraz mebli ogrodowych. Jest bogaty w środki hydrofobowe, co pozwala na trwałe zabezpieczenie drewna przed wodą. Nowoczesna formuła pozwala mu głęboko wnikać w drewno, zapewniając skuteczną ochronę przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi. Powłoka chroniona jest przed grzybami pleśniowymi i glonami. Olej podkreśla naturalne piękno drewna i zapewnia matowe wykończenie.

Opis Produktu

GŁÓWNE BENEFITY PRODUKTU
 •  WATER REPELLENT TECHNOLOGY – redukuje wnikanie wody w głąb drewna aż o 70%
 •  Powłoka odpychająca wodę – trwały efekt perlenia, nawet jeśli powłoka jest narażona na działanie promieni UV
 •  Skuteczna ochrona przed deszczem, śniegiem i promieniowaniem UV (drewno nie szarzeje, również wersja bezbarwna)
 •  Powłoka odporna na grzyby pleśniowe i glony
 •  Wysoka odporność na ścieranie
 •  Plamoodporny
 •  Szybkoschnący (możliwość nałożenia nawet 3 warstw w ciągu 24h)
 •  Nie łuszczy się i nie pęka
 •  Zachowuje naturalny wygląd drewna
 •  Głęboko wnika w drewno i wzmacnia jego strukturę
 •  Łatwa aplikacja
 •  Do 4 lat ochrony
DODATKOWE INFORMACJE

Liczba warstw: 2-3.
Nanoszenie kolejne warstwy: po 2 h.
Całkowity czas schnięcia: 2h.
Wydajność: do 10m2/l
Sposób aplikacji: wałek, pędzel.
Rozcieńczalnik: woda.

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

Podłoże musi być suche, czyste i zdrowe. Dopuszczalna wilgotność drewna znajdującego się na zewnątrz to 18%. Usunąć ślady pleśni, sinizny i żywicy. Stare powłoki malarskie i lakiernicze usunąć do surowego drewna. Powierzchnię przeznaczoną do olejowania należy finalnie przeszlifować papierem ściernym o granulacji 120. Dla uzyskania najlepszych efektów ochronnych, zaleca się zagruntowanie surowego, miękkiego drewna preparatem Bondex Wood Preserver. Produkt polecany do drewna krajowego i egzotycznego. W przypadku drewna egzotycznego podczas użytkowania może dojść do wymywania tanin i garbników oraz wystąpienia zacieków, dlatego przed zastosowaniem należy wykonać próbne wymalowanie w celu oceny przyczepności oraz efektu finalnego.

OLEJOWANIE

Przed użyciem olej starannie wymieszać.
Surowe drewno:
Na powierzchnie mocno eksploatowane (tarasy) nakładać 3 cienkie warstwy poprzez dokładne wcieranie oleju za pomocą pędzla. Po 2 godzinach nałożyć kolejną warstwę. Na pozostałe powierzchnie nakładać 2- 3 cienkie warstwy pędzlem lub wałkiem. Na powierzchniach gładkich przed ostatnią warstwą należy wykonać delikatne matowienie papierem ściernym o granulacji 180, które zapewni wysoką estetykę, a następnie powierzchnię dokładnie odpylić.

Renowacja:
Przed olejowaniem powierzchnie dokładnie zmyć szczotką ryżową oraz myjką ciśnieniową. Po wyschnięciu nałożyć 1-2 warstwy (w zależności od stopnia zużycia) oleju. Renowację należy wykonywać w miarę potrzeb w zależności od eksploatacji i ekspozycji drewna na warunki zewnętrzne. W celu przedłużenia żywotności drewna i efektu dekoracyjnego zaleca się przeprowadzenie renowacji 1 raz w sezonie poprzez nałożenie 1-2 warstw oleju. Nie używać w temperaturze poniżej 5°C i wilgotności powyżej 80%. Po użyciu pojemnik dokładnie zamknąć. Nie rozcieńczać.

WARUNKI APLIKACJI

Optymalny zakres temperatur do lakierowania i schnięcia powłok wynosi 15÷25°C, a wilgotność względna 40-65%. Optymalna wilgotność zabezpieczanego drewna powinna wynosić od 7 % do 11%, max. 18%. W przypadku niskiej temperatury i wysokiej wilgotności czas schnięcia i nakładania kolejnej warstwy wydłuża się. Nie malować w wilgotnych warunkach (np. w czasie lub kiedy istnieje prawdopodobieństwo deszczu, mgły, śniegu), w upalne popołudnia oraz przy silnym wietrze.

Pozostałe Produkty

Zapytaj o ten produkt