Akrylit 3000 PW

Cena: Na zapytanie

Pojemność: 5L,10L i 15L

Kolor: Ponad 2000 kolorów

Farba przeznaczona jest do dekoracyjnego malowania ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń, wykonanych z tynków cementowo-wapiennych, tynków gipsowych, betonu oraz płyt gipsowo-kartonowych. Farba nadaje się również do malowania kamienia, cegły oraz elementów drewnianych i drewnopochodnych. Produkt może być stosowany w obiektach użyteczności publicznej, służby zdrowia jak również w budownictwie indywidualnym.

Opis Produktu

Główne zalety
  • odporna na szorowanie na mokro
  • wysoka siła krycia
  • paroprzepuszczalna
  • nadaje ścianom estetyczny matowy wygląd
  • łatwa w stosowaniu, pozwala uzyskać doskonałe efekty dekoracyjne
  • zoptymalizowana pod katem aplikacji natryskiem
Dane techniczne
Lepkość Brookfield 20±2oC, min. [mPas] 8000 ÷ 14000
Gęstość 20±0,5oC, [g/cm3] 1,490 – 1,550
Czas schnięcia powłoki w 23±2oC, [h] 2 h
Nanoszenie drugiej warstwy, [h] po 2 h
Zawartość części stałych, min. [%wag] 52,0
Odczyn pH 8 ÷ 8,7
Stopień bieli min. [%] (dotyczy białego) 86
Zalecana grubość powłoki na mokro [μm] 70 ÷ 80
Odporność na szorowanie Klasa 3
Połysk Matowy
Największy rozmiar ziarna (granukacja) [μm] Drobna do 100
Współczynnik kontrastu Klasa 2 przy 7 m2/l
Wydajność Do 14 m2/l przy jednej warstwie w zależności od chłonności podłoża

Przygotowanie podłoża

Pozostałości po farbach klejowych dokładnie należy usunąć, a podłoże zmyć wodą. Powierzchnia przeznaczona do malowania powinna być czysta, sucha, odpylona, bez spękań, dobrze związana z podłożem. Powierzchnie pomalowane farbami emulsyjnymi odtłuść poprzez umycie wodą z dodatkiem detergentów. Świeże tynki i podłoża silnie chłonące wodę (gładzie gipsowe, płyty gipsowo-kartonowe, podłoża nigdy niemalowane) należy zagruntować gruntem Akrylit 3000 Grunt Koncentrat marki Dekoral Professional. Do wyrównania chłonności i odcienia podłoża należy stosować Podkład Uniwersalny marki Dekoral Professional.

Malowanie
Przed użyciem wyrób należy dokładnie wymieszać. W razie potrzeby rozcieńczyć wodą w ilości max. 5% obj. Zalecana ilość warstw 1-2. Kolejną warstwę należy nakładać po wyschnięciu pierwszej. Po zakończeniu malowania narzędzia należy umyć wodą. Świeże tynki cementowo-wapienne maluj po 4 tygodniach od ich nałożenia. Po zastosowaniu gruntu Bloker marki Dekoral Professional okres sezonowania tynku może ulec skróceniu.

Prace malarskie należy przeprowadzać w temperaturze podłoża i otoczenia +5 do +25 °C i wilgotności względnej powietrza między 45%-80%. Dla kolorów o niestandardowym kryciu, wskazanych w bazie danych przy maszynach kolorujących, należy użyć wskazanego podkładu. Pełne własności użytkowe powłoka uzyskuje po 4 tygodniach. W czasie prac malarskich i po ich zakończeniu pomieszczenia przed użytkowaniem wywietrz do zaniku charakterystycznego zapachu.

Pozostałe Produkty

Zapytaj o ten produkt