Akrotix 3000 satyna

Cena: Na zapytanie

Pojemność: 2,8L i 10L

Kolor: Ponad 2000 kolorów

Farba przeznaczona jest do dekoracyjnego malowania ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń, wykonanych z tynków cementowo-wapiennych, tynków gipsowych, betonu, płyt gipsowo-kartonowych, flizeliny, tapet papierowych i z włókna szklanego, tynków strukturalnych i powierzchni wcześniej malowanych farbami lateksowymi lub akrylowymi.  Może być stosowana w obiektach użyteczności publicznej, służby zdrowia jak również w budownictwie indywidualnym.

Opis Produktu

Główne zalety
  • duża wygoda malowania
  • odporna na szorowanie na mokro
  • bardzo wysoka siła krycia
  • doskonała do tapet z włókna szklanego i flizeliny
  • doskonała rozlewność
  • możliwość miejscowego czyszczenia zabrudzeń bez utraty połysku
  • odporna na typowe plamy (ketchup i cola)
  • odporna na regularną dezynfekcje
Dane techniczne
Lepkość Brookfield 20±2oC, min. [mPas] 10000 ÷ 20000
Gęstość 20±0,5oC, [g/cm3] 1,200 ÷ 1,400
Czas schnięcia powłoki w 23±2oC, [h] 4 h
Rekomendowana ilość warstw 1-2
Nanoszenie drugiej warstwy, [h] po 4 h
Zawartość części stałych, min. [%wag] do 55,0
Zalecana grubość powłoki na mokro [μm] 80
Odporność na szorowanie Klasa 1
Połysk Satynowy
Największy rozmiar ziarna (granulacja) [μm] Drobna do 100
Wydajność do 14 m2/l  przy jednej warstwie w zależności od chłonności podłoża

 

Przygotowanie podłoża
Pozostałości po farbach klejowych dokładnie należy usunąć, a podłoże zmyć wodą. Powierzchnia przeznaczona do malowania powinna być czysta, sucha, odpylona, bez spękań, dobrze związana z podłożem. Powierzchnie pomalowane farbami emulsyjnymi odtłuść poprzez umycie wodą z dodatkiem detergentów. Świeże tynki i podłoża silnie chłonące wodę (gładzie gipsowe, płyty gipsowo-kartonowe, podłoża nigdy niemalowane) należy zagruntować gruntem Akrylit 3000 Grunt Koncentrat marki Dekoral Professional. Do wyrównania chłonności i odcienia podłoża należy stosować Podkład Uniwersalny marki Dekoral Professional.

Malowanie
Przed użyciem wyrób należy dokładnie wymieszać. W razie potrzeby rozcieńczyć wodą w ilości max. 5% obj. Zalecana ilość warstw 1-2. Kolejną warstwę nakładaj po wyschnięciu pierwszej po 4h. Po zakończeniu malowania narzędzia należy umyć wodą. W czasie prac malarskich i po ich zakończeniu pomieszczenia przed użytkowaniem wywietrz do zaniku charakterystycznego zapachu.

Dodatkowe informacje
Świeże tynki cementowo-wapienne maluj po 4 tygodniach od ich nałożenia. Pełne własności użytkowe powłoka uzyskuje po 4 tygodniach. Prace malarskie należy przeprowadzać w temperaturze powietrza i podłoża +5 do + 30°C i wilgotności powietrza poniżej 80%. Dla kolorów o niestandardowym kryciu, wskazanych w bazie danych przy maszynach kolorujących, należy użyć wskazanego podkładu. W celu uzyskania rozbiałów zakolorowane produkty należy mieszać tylko z bazą LN Akrotix 3000 satynowy. Baza LN jest wyrobem gotowym i nadaje się do stosowania jako Akrotix 3000 satynowy farba lateksowa do malowania wnętrz budynków. Baza ZX nie jest wyrobem gotowym. Bazy należy łączyć z kolorantami w maszynach kolorujących Color PRO. Po skolorowaniu wyrób należy stosować zgodnie z opisem na opakowaniu. Produkt wodorozcieńczalny, nieodporny na mróz. Przechowywać w temp. powyżej 0°C w chłodnym i suchym pomieszczeniu.

Pozostałe Produkty

Zapytaj o ten produkt